Mesafeli Satış Sözleşmesi

 

1. TARAFLAR

SATICI

Ünvanı: Timm İnşaat Taahhüt Mühendislik Hizmetleri San.ve Tic.Ltd.Şti.
Adres: Tepeören Mah. Karacabey Cad. No:7EP Tuzla/İSTANBUL
Telefon: +90 533 544 25 64
E-mail: [email protected]


ALICI

Adı:  
Teslimat Adresi:  
Fatura Adresi:  
Telefon:  
E-mail:                                                                                          


2.   SÖZLEŞMENİN KONUSU
İşbu sözleşmenin konusu, ALICI'nın SATICI'ya ait  www.timm.com.tr isimli internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı işbu Sözleşmede nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve 6 Mart 2011 tarih ve 27866 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

3.   ÖN BİLGİLER
Sözleşme konusu malın temel özellikleri: 
Ürünlerin Cinsi ve türü, Miktarı, Marka/Ürün Adı , Detayı, Vergiler Dahil Satış Bedeli
(adet x birim fiyat olarak) aşağıda belirtildiği gibidir.
 
Ödeme Şekli :
Kargo Fiyatı :
Teslimat Adresi :
Fatura Adresi : 
Teslim Edilecek Kişi :

4- GENEL HÜKÜMLER
4.1- ALICI, www.timm.com.tr internet sitesinde sözleşme konusu ürünlerin temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.
4.2- Sözleşme konusu ürünlerin teslimatı için sipariş bedelinin ödenmiş olması şarttır. Ürünlerin teslim süresi ödemenin gerçekleşmesiyle başlar.
4.3- Herhangi bir nedenle ürünlerin bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünlerin teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.
4.4- Ürünlerin tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının ALICI'nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI'ya ödememesi halinde, ALICI'nın kendisine veya belirtmiş olduğu teslimat adresine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünlerin 3 gün içinde SATICI'ya geri gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI'ya aittir.

5 - TESLİMAT
5.1- Sözleşme konusu ürünler, SATICI tarafından, ödemenin  gerçekleşmesinden sonra 2 işgünü içerisinde, ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa gönderilmek üzere sipariş sürecinde tanımlanmış kargo şirketine teslim edilir.
5.2- Kargo teslim süresi teslimat adresinin yerleşim yerinin uzaklığına göre farklılık gösterebilir, ancak toplam teslim süresi yasal 30 günlük süreyi aşamaz.
5.3- ALICI'nın veya sözleşme konusu ürünler ALICI'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz. .
5.4- SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım klavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.  
5.5- Sipariş konusu mal ya da hizmet ediniminin yerine getirilmesinin imkansızlaştığı hallerde SATICI'nın bu durumu öğrendiği tarihten itibaren üç gün içerisinde ALICI'ya yazılı olarak bildirmesi gerekmektedir. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI siparişin iptal edilmesini isterse, SATICI varsa teslimat masrafları da dahil olmak üzere tahsil edilmiş tüm ödemeleri bildirim tarihinden itibaren en geç 7 gün içerisinde kullanılan ödeme aracına uygun bir şekilde ALICI'ya herhangi bir yükümlülük getirmeden iade edecektir. 
5.6- Sipariş konusu ürünlerin tesliminden sonra ALICI ürünlerde eksik, hasar, vb.sorunları tespit etmesi durumunda SATICI'yı derhal bilgilendirecektir. Teslim edildikten sonra 24 saat içerisinde SATICI'ya herhangi bir sorunun bildirilmemişse ALICI'ya ürünlerin eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edildiği ALICI tarafından peşinen kabul edilmiş sayılır. Ancak bu ALICI'nın madde 6 ve 7'de tanımlanmakta olan haklarını ortadan kaldırmaz. 

MADDE 6 - GARANTİ ŞARTLARI
6.1- Garanti süresi, ürünlerin ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren başlar ve aksi belirtilmedikçe iki yıldır.
6.2- Garanti süresi içerisinde ALICI ve SATICI'nın hak ve sorumlulukları 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve ilgili yönetmeliklerle düzenlenmektedir.

MADDE 7- CAYMA HAKKI
7.1- ALICI, sözleşme konusu ürünler kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa ulaşmadan veya tesliminden itibaren 14 gün içerisinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde SATICI'ya email veya telefon ile bildirimde bulunulması yeterlidir.
7.2- Orijinal ambalajı bozulmuş, tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. İade edilmek istenen ürünün tüm etiketleri ürünün üzerinde olmalı ve tadilat görmemiş olmalıdır. 
7.3- Cayma hakkı kullanımı hakkında SATICI'ya bildirimde bulunulduktan sonra "Arıza/İade Formu" doldurulup, ilgili ürünler, tüm fatura ve irsaliye kopyalarıyla birlikte 10 gün içerisinde SATICI'nın bildireceği kargo firmasının şubesine tam, eksiksiz, hasarlanmamış olarak ve teslim alındığı şekilde paketlenerek teslim edilmelidir. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünlerin kargo bedeli SATICI tarafından karşılanır.
7.4- Belgelerin ve ürünlerin SATICI'ya eksiksiz ve hasarlanmamış olarak ulaşmasını takip eden 10 gün içinde ürün bedeli ALICI'ya iade edilir. Eksik gönderimden kaynaklanacak ilave kargo masrafları ALICI tarafından karşılanacaktır.
7.5-   Cayma Hakkı, Ticari veya mesleki olmayan amaçlarla hareket eden gerçek veya tüzel kişilere yapılan satışlarda geçerlidir. Alıcı’nın Satıcı’nın bayisi olduğu veya ticari amaçlarla alım yaptığı durumlarda cayma hakkı kullanılamaz.

MADDE 8- YETKİLİ MAHKEME
İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICI'nın veya SATICI'nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir. Alıcı’nın Satıcı’nın bayisi olduğu veya ticari amaçlarla alım yaptığı durumlarda uyuşmazlıkların çözümünde İstanbul mahkemeleri yetkilidir.

Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.
 

SATICI
Timm İnşaat Taahhüt Mühendislik Hizmetleri San.ve Tic.Ltd.Şti.
 

ALICI
Adı-SoyadıBu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.